:: nawigacja strona główna » trening

Jakie korzyści daje trening na bieżni Fit Fur Life.


Bieżnie fit fur Life pozwalają na kompleksowe wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji psa. Wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie i witalność zwierzęcia, ale pozwalają ograniczać skutki urazów i wad rozwojowych oraz są bardzo skuteczne w walce z otyłością.

Lekarze weterynarii, profesjonalni hodowcy, handlerzy i uczestnicy wystaw psów, a także prywatni właściciele używają bieżni korzystając z całej różnorodności ćwiczeń, na którą pozwala pełna, elektroniczna kontrola cyklu treningowego. Jest to szczególnie ważne przy rehabilitacji pooperacyjnej .

Profesjonalni hodowcy używają bieżni do treningu nie tylko mięśni psa, ale przede wszystkim do nauczenia psa doskonałego, równego chodu, który jest szalenie ważny podczas oceny psa na ringu. Używając bieżni do treningu z Twoim psem, masz możliwość analizy jego chodu, długości kroku i dzięki regularnym treningom na całkowicie neutralnym podłożu możesz znacznie podnieść swoje szanse wygranej.

Lekarze weterynarii używają bieżni Fit Fur Life, by usprawnić rehabilitację pooperacyjną. Rehabilitacja na bieżni Fit Fur Life, w całkowicie kontrolowanym, bezpiecznym środowisku znacznie przyspiesza powrót psa do zdrowia.

Bieżnia doskonale sprawdza się w treningu psów uprawiających sporty wyczynowe, kiedy na normalny trening nie pozwala pogoda. Na przykład psy zaprzęgowe nie mogą trenować latem ze względu na temperaturę na zewnątrz, natomiast trening na bieżni w domu, czy kennelu, w klimatyzowanym pomieszczeniu pozwala im utrzymać formę do początku sezonu.

Psy trenujące na bieżni, mające doskonałe i sprężyste mięśnie są również mniej narażone na urazy, które mogą zdarzać się w czasie wyścigów, polowań, czy zawodów Agility.