:: nawigacja strona główna » idea

Skąd pomysł, czyli historia Sammy.

 Sammy French, Dyrektor Zarządzający


Sammy i jej wierni przyjaciele

Marka Fit Fur Life to owoc pasji i determinacji Sammy French, jej założycielki i Dyrektora Zarządzającego.
Od dnia urodzin w Surrey w 1971 r., zwierzęta zawsze ją otaczały. W związku z tym, że jej ojciec był lekarzem weterynarii, jej zainteresowania i miłość do zwierząt wzrastały wraz z wiekiem. Obdarzona ich bezinteresowną miłością, z jednoczesną troską o stan i traktowanie zwierząt na świecie, Sammy rozpoczęła podróż, która objęła m.in. Indie, Afrykę i Australię. Pragnęła podnieść świadomość ludzi w kwestii warunków życia zwierząt na świecie, poprzez fotoreportarze - jak wiadomo "fotografia jest jak tysiąc słów."

Jakiś czas później, podczas rehabilitacji po operacji, która trwała znacznie dłużej niż Sammy zakładała, potrzebowała sposobu do prowadzenia dalszego szkolenia psów myśliwskich. Zaczęła wykorzystywać własną bieżnię do treningu psów i chociaż była zadowolona z wyników, szybko uświadomiła sobie, że bieżnia dla ludzi ma wady. Korzystając z wolnego czasu, zaczęła projektowanie bieżni specjalnie dla psów.

Uzbrojona w przybory do rysowania, pokłady pasji i bezkresną wiarę w swoje pomysły, zwróciła się do dużych firm z branży zoologicznej w Wielkiej Brytanii, aby zachęcić ich do zrealizowania jej pomysłu. Pomysł wywarł duże wrażenie na inwestorach i postanowili oni rozpocząć produkcję. Projekty pojechały do Szanghaju, jednak Sammy nie brała udziału we wdrażaniu produkcji i pierwsze modele, wypuszczone na rynek w 2005 r., nie spełniały jej wysokich standardów. Próbując poprawić projekt, Sammy walczyła z inwestorem przez rok, lecz bez powodzenia, więc z charakterystyczną dla niej determinacją wzięła sprawy w swoje ręce i poleciała na Tajwan, aby osobiście wybrać producenta.

I tak linia Fit Fur Life narodziła się na nowo. Sammy ściśle współpracowała z uznanymi lekarzami weterynarii przy zaprojektowaniu czterech wariantów bieżni, które miały premierę na wystawie Crufts w 2007 roku. Otrzymała ogromną ilość maili i telefonów od zachwyconych hodowców, jak również klinik weterynaryjnych i indywidualnych właścicieli psów, którzy mogli natychmiast zobaczyć fantastyczne rezultaty używania bieżni.

Sammy wiedziała, jaki jest potencjał Fit Fur Life, jednak potrzebowała dodatkowych inwestycji. Pojawia się pomysł udziału w telewizyjnym show Dragons' Den (brytyjski odpowiednik "Kapitalnego Pomysłu"). Jej ogromna wiara w swoje dzieło i idealna budowa ciała jej ukochanego labradora Daffy podpowiadały, że jest szansa. Sammy wiedziała, że to czas na przeniesienie działalności na wyższy poziom, tylko czy "smoki biznesu" dostrzegą wartość jej pomysłu ........ jeden z Dragonów, James Caan, dostrzegł!

Podróż Sammy była wyczerpująca, ale emocjonująca i pełna wyzwań. Jej cztery całkowicie nowoczesne projekty bieżni zostały wdrożone do produkcji, wszechstronnie sprawdzone przez specjalistów i są sprzedawane na całym świecie z korzyścią dla wielu psów. Nie tylko firma przeszła transformację, stało się to również z Sammy. Nauczyła się wiele od otaczających ją Dragons' Den, jednak ciągle jej głównym celem jest zapewnienie produktom najwyższej jakości. Marka Fit Fur Life został odświeżona i ożywiona, a Sammy wraz ze swoją rodziną i psami Daffy i Beebee u swojego boku jest gotowa do stawianie czoła światu,.

Jeśli chcesz zrozumieć, co to znaczy determinacja i pasja, poznaj Sammy ...