FAQ's

 

Dlaczego przy trenowaniu psów warto korzystać z bieżni?  
Szkolenie psów za pomocą bieżni pozwala na pełne wzmocnienie mięśni i poprawę wytrzymałości, co nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia i witalność psa, ale także pomaga hamować niekorzystne tendencje, takie jak np. otyłość. Bieżnia daje psu wiele możliwości, pozwala na kontrolę terenu oraz eliminuje zakłócenia pojawiające się w rzeczywistości np. niesprzyjającą pogodę. Bieżnia posiada również funkcje nachylenie i spadku, co rozwija siłę mięśni przednich lub tylnych partii ciała psa. Bieżnia nie zastępuje spacerów, jest jedynie bardzo równomiernym i intensywnym wysiłkiem. Już 10 min. lekkiego biegu na bieżni odpowiada 45 min. dynamicznego spaceru z psem.
w górę

W jakim wieku mój pies może zacząć używać bieżni Fit-fur-Life?
Każda rasa psa, jak również każdy pies indywidualnie różni się, więc trudno jest określić wiek, w którym warto rozpocząć korzystanie z bieżni. Najlepiej, jeśli ustalisz swoje oczekiwania wobec psa, gdy jest on jeszcze szczeniakiem. Bieżnia pomoże także, jeśli twój szczeniak rozwija się nieprawidłowo i przyrost mięśni nie odbywa się równomiernie. Należy jednak pamiętać, że szczenięta wymagają bardzo krótkich ćwiczeń, maksymalnie 1 - 5 minut na dobę.

w górę

Czy mój pies może używać zwykłej bieżni dla ludzi?
Niektórzy ludzie mogą sądzić, że w celu szkolenia psów można korzystać z bieżni dla ludzi. Niestety nie działają one właściwie z kilku powodów. Ponieważ ludzie mają krótszy krok od psów, ważne jest posiadanie odpowiedniej długości bieżni, gdyż w innym przypadku u psa pojawią się nieprawidłowości w zakresie chodu. Ponadto bieżnia zostanie zanieczyszczona sierścią psa, która może spowodować jej uszkodzenie. Bieżnia specjalnie dla psów posiada odpowiednio zabezpieczone boki, uprząż bezpieczeństwa i kontroler prędkości, co zapewnia bezpieczne i komfortowe warunki ćwiczeń. Wiele standardowych bieżni jest nachylona, co sprawia, że pies biegnie cały czas "pod górę", zwiększając obciążenie organizmu i nierównomiernie rozwijając tylne partie mięśni. Fit fur Life daje Ci pełną kontrolę kąt nachylenia w zależności od wybranego modelu.
w górę

Co się stanie, jeśli używana bieżnia jest zbyt mała??
Ćwiczenie psa na zbyt małej bieżni, zarówno pod względem szerokości i długości, może ograniczyć ruch psa i doprowadzić do skrócenie jego kroku, co prowadzi do zaburzenia chodu. Bieżnia Fit Fur Life występuje w czterech rozmiarach, tak aby można było dopasować urządzenie do każdej wielkości psa.
w górę

Czy mogę używać bieżni jako jedynego źródła ćwiczeń dla mojego psa?
Nie, nie zalecamy korzystania z bieżni z wyłączeniem innych ćwiczeń i to niezależnie od wieku lub rasy psa. W połączeniu z innymi formami treningu, bieżnia zapewnia wszechstronność w rozwoju psa, wzmacnia mięśnie zapewniając intensywną i prawidłową pracę serca. Oprócz korzystania z bieżni istnieje wiele rzeczy, które możesz robić, aby utrzymać psa w doskonałej formie, np. spacery, zabawy na świeżym powietrzu, biegi z rowerem, pływanie...
w górę

Jaka jest odpowiednia długość czasu ćwiczeń na bieżni?
Pies, który jest w szczytowej formie i systematycznie trenuje na bieżni powinien z niej korzystać przez 20 - 30 minut dziennie trzy razy w tygodniu. Psy, które dopiero zaczynają ćwiczenia na bieżni Fit Fur Life powinny rozpocząć od 1 - 3 minut na dobę i stopniowo ta dawkę zwiększać. Zalecamy rozpoczęcie od powolnej rozgrzewki przy 0 stopniowym nachyleniu i zakończyć powolnym spacerem do ochłonięcia.
w górę

Jak działa nachylenie i spadek?  
Funkcje nachylenia i spadku są sterowane silnikiem. Korzystając z przycisku na konsoli nachylenie / spadek można dostosowywać stopień nachylenia o 1% pomiędzy maksimum 10% nachylenia i minus 5% spadku. Należy zawsze wprowadzać psa powoli i regulować nachylenie maksymalnie o kilka stopni na raz.

w górę

Czy bieżnia Fit Fur Life posiada uprząż zabezpieczającą?
Tak, bezpieczeństwo jest najważniejsze! Nasze bieżnie są wyposażone w uprzęże posiadające magnetyczny klip, który odłączony od swojego portu automatycznie zatrzymuje maszynę, kiedy pies zaczyna pozostawać w tyle. Polecamy również korzystanie ze smyczy. Boczne szyny będą trzymać psa w odpowiedniej pozycji podczas ćwiczeń na bieżni.
w górę

 

Jak wygląda polityka gwarancyjna, czy możliwy jest zwrot wadliwego urządzenia ?
Bieżnie Fit Fur Life są pakowane w trzech kartonach, aby zapewnić dodatkową ochronę. Jednakże jeżeli podczas transportu maszyna zostanie uszkodzona, należy to zgłosić w ciągu dwóch dni od otrzymania i niezwłocznie zwrócić ją w oryginalnym opakowaniu. Zrobimy wszystko, aby wymienić maszynę w ciągu jednego tygodnia od otrzymania zwróconego egzemplarza. Ramy i silniki są objęte dwuletnią gwarancją. Wszystkie pozostałe części bieżni Fit Fur Life posiadają roczną gwarancję. Wszelkie szkody wynikłe z niestosowania się do instrukcji, niewłaściwego użytkowania, czyszczenia i konserwacji maszyny nie są objete gwarancją.

w górę